ÅRSMÖTE 25 oktober

 i Klubben

Datum: 25 oktober, 2016
Tid: 18:30
Plats: Galejan, Sporthallen Kalmar (rakt upp för trappan när ni kommer in i foajén)

Välkomna till klubbens årsmöte!
Årsmötet är ett möte för alla medlemmarna i klubben och är klubbens högst beslutande organ. Din medverkan och din röst är därför viktig för klubbens kommande verksamhetsår!

På mötet kommer bla det gångna året att redovisas tillsammans med det ekonomiska bokslutet, stipendie från Mikael Österbergs fond ska delas ut och en ny styrelse ska väljas. Det är även en chans för dig som medlem att göra din röst hörd och framföra åsikter, tankar och förslag till styrelsen och övriga medlemmar. Kanske finns det något just du vill ändra på eller lyfta som bra i föreningen?

Det bjuds på fika!

Välkomna och med hopp om att se er där!
Kalmar volleybollklubbs styrelse

Kontakta oss

Ingen är här just nu, men skicka gärna ett meddelande.